Ułatwienie w zmianie dostawcy prądu


Konsument nie będzie płacił za odczyt licznika prądu - pisze "Rzeczpospolita"

Dobre nastroje po pomyślnych doniesieniach z chińskiej gospodarki wsparły na dzisiejszej sesji stronę popytową na GPW. Kupujący przejęli inicjatywę od początku sesji w Warszawie i w spokojnym stylu kontrolowali przebieg notowań. Tylko sama końcówka handlu okazał się tylko nieco nerwowa. GUS podał, że polski Produkt Krajowy Bruutto w II kwartale 2009 wzrósł 1,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Wzrost w porównaniu z II kwartałem 2009 wyniósł 0,5 procent. Tak wysokie wzrosty prognozowali jedynie największi optymiści. Pogłębienie spadku euro wobec dolara nie pozwala na dalsze umocnienie złotego. Zdaniem analityków efektem tej niepewności będzie ukształtowanie się trendu bocznego w przyszłym tygodniu.Od kilku miesięcy należę do niepoprawnej mniejszości i upieram się, że pogłoski o "śmierci" kryzysu są zdecydowane przedwczesne. Zbyt dużo cytowanych wcześniej twardych faktów przeczy żywotnym nadziejom na łatwe i stabilne ożywienie z walnie eksponowaną koncepcją recesji typu V. Bazując na tym mirażu, na przestrzeni ostatniego półrocza zignorowano piętrzące się chroniczne gospodarcze problemy. Wybrano gonitwę za ryzykownymi aktywami, tworząc zalążki trzeciej w ciągu zaledwie jednej dekady bańki spekulacyjnej. Jako złowrogi katalizator powrotu wycen akcji i surowców do znacznie niżej położonej normalności mogą posłużyć kłopoty z wypłacalnością wielkiego konglomeratu w Dubaju. Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił rozprawić się z gigantycznymi kolejkami. W tym celu ogłoszono przetarg na zakup i wdrożenie systemu kierowania ruchem klientów w terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS. Emocje studzi odległy termin realizacji przedsięwzięcia - system ma być gotowy do 31 października 2012 roku. Gospodarka Malezji kurczya si w trzech ostatnich kwartaach. PKB w III kwartale 2009 r. zmniejszy si tam o 1,2 proc. rok do roku po spadku o 3,9 proc. w II kwartale r/r. Malezyjczycy ciesz si jednak - oczekiwano bowiem 2-proc. spadku.

Urząd badający sprawę darmowego wynajmu domu wszczął postępowanie podatkowe wobec rzecznika rządu Pawła Grasia - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Na dziwny sposób dzielenia unijnych dotacji na inwestycje edukacyjne i sportowe na terenach wiejskich przez Zarząd Województwa Małopolskiego zwraca uwagę "Dziennik Polski". WIG20 na zamknięciu sesji w środę spadł o 0,03 proc. i wyniósł 2365,44 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 142 spółek, 158 spadł, 52 nie zmienił się. Akcjami 3 spółek nie handlowano.

Największą w Poznaniu od czerwca 1956 roku manifestację robotników zapowiada na piątek NSZZ Solidarność. - Będziemy manifestować w obronie miejsc pracy w zakładzie, który jest symbolem walki o prawa robotnicze - mówi szef wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych opowiedziała się we wtorek za wprowadzeniem do ustawy budżetowej na 2010 r. 16 poprawek, które zgłosiła sama oraz senatorowie PO. Nie sprzeciwiał się im rząd. Poparcia nie zyskały natomiast zmiany zaproponowane przez opozycję. - Z jednego trzeba sobie zdać sprawę, że to my stoimy pod ścianą, a oni mają pieniądze - tak, jeszcze przed ogłoszeniem przez resort skarbu informacji, że mimo upływu terminu inwestor nie zapłacił za stocznie, całą sytuację na antenie TVN24 komentował prof. Witold Orłowski, doradca PricewaterhouseCoopers.Grupa Projprzem spodziewa się w bieżącym roku wzrostu sprzedaży o około 25 - 30 proc. Udział eksportu w sprzedaży grupy ma być na poziomie około 60 proc. - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Projprzemu Henryk Chyliński. Poniedziałkowa sesja na Wall Street miała zmienny przebieg, a indeksy poruszały się na przemian powyżej i poniżej poziomu zamknięcia z piątku. W końcówce notowań wyraźnie przeważającą stroną byli sprzedający akcje, a najmocniejsze zniżki dotknęły rynek Nasdaq. Do pogorszenia nastrojów dołożyły się spadki na giełdach w Europie oraz taniejące euro. Po silnych wzrostach w USA początek sesji na GPW zaskoczył in minus, ponieważ WIG20 dosyć szybko przeszedł do strefy wartości ujemnych. W Europie także nie było widać entuzjazmu, ale dla doświadczonych uczestników rynku scenariusz płytkiej korekty w pierwszej fazie sesji zapowiadał kontynuację rozpoczętej wczoraj tendencji zwyżkowej.

Suchocka-Roguska: Nie zabraknie pieniędzy


Nie zabraknie pieniędzy na obsługę długu zagranicznego i krajowego, a także na świadczenia rodzinne czy alimentacyjne -powiedziała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

UOKiK: uwaga na oferty first minute


Kupując wakacyjną wycieczkę już teraz należy pamiętać, że biura podróży często zastrzegają sobie prawo do zmiany ceny, jaką zapłacimy za letni wypoczynek.

China Ministry: China Financing To Venezuela Includes Yuan Funds


Half of the US$20 billion in financing to Venezuela pledged by China Development Bank Corp. is denominated in yuan, Foreign Ministry spokeswoman Jiang Yu said Tuesday.

Stu najbardziej wpływowych Polaków


Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis to liderzy rankingu "Rzeczpospolitej" najbardziej wpływowych Polaków.

Rosjanie: Gazprom zyska na umowie z Polską


Zawarcie polsko-rosyjskiej umowy gazowej wciąż się ślimaczy, jednak rosyjscy eksperci rynku gazowego są przekonani, że generalnie będzie ona sukcesem dla Gazpromu. Stawiają wręcz pytania, czy w kształcie jaki się rysuje, umowa w ogóle jest Polsce potrzebna.

nasze gabinet organizuje konopie indyjskie szkoły plus wycieczki na sprawa dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze mir przyjęć wycieczki szkolne także konopie indyjskie szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu momentu chwili codziennych zajęć szkolnych. W środku środku ofercie posiadamy rozgałęziony selekcja miejsc na oprawa zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Aż do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także chwast szkoły na każdą fundusze także aż aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż aż do skorzystania spośród oferty

zielone szkoły Warszawa

naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje konopie indyjskie szkoły również wycieczki na wypadek dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze pokój przyjęć wycieczki szkolne i jaranie szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Aż do do wewnątrz ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na oprawa zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do środka ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne również trawa szkoły na każdą środki pieniężne również aż do do wewnątrz dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego